Queen-Elizabeth-National-Park.org Boek een safari
Een leeuwin ligt in het gras in het warme ochtendlicht

Je onafhankelijke gids voor Queen Elizabeth

Queen Elizabeth safari's en gamedrives

Een safari in Queen Elizabeth National Park betekent game drives op open vlaktes, een boottocht op het Kazingakanaal en een zuidelijk gebied voor leeuwen. Op deze pagina vergelijken we de soorten game drives en hun tarieven voor 2026.

  • ★ Zorgvuldig geselecteerde, uitstekend beoordeelde safari's
  • 🦁 Uitleg over Kazinga, Ishasha en de tarieven
  • ↺ Gratis annuleren bij de meeste boekingen

Safari in Queen Elizabeth National Park

De open vlaktes van Kasenyi en Ishasha zijn de gebieden voor game drives in het park. Kyambura is het gebied voor chimpansees en op het Kazingakanaal worden boottochten georganiseerd. Een typische safaridag bestaat uit een game drive in de ochtend of late namiddag, een boottocht rond het middaguur en, als je tijd hebt, een tweede game drive tijdens de koelere uren.

In het park leven olifanten, buffels, Oegandese kobben, waterbokken en nijlpaarden, maar ook leeuwen, luipaarden en hyena's. Geen enkele game drive kan garanderen dat je dieren ziet en dieren verplaatsen zich. De onderstaande tarieven gelden voor buitenlandse niet-ingezetenen volgens het UWA-tarief van juli 2024 tot en met december 2026, in US dollars. Controleer het actuele bedrag voordat je boekt. Bij een georganiseerde reis staat in de beschrijving of de vergunning en parkkosten zijn inbegrepen.

$30Game drive overdag in een UWA-voertuig, per persoon (buitenlandse niet-ingezetene)
$40Nachtelijke game drive in een UWA-voertuig, per persoon
$40Toegang tot het park voor een volwassene per 24 uur, apart in rekening gebracht
Een mannelijke Oegandakob met gebogen hoorns staat in kort savannegras

Onze keuze: safari's in Queen Elizabeth

De privé-gamedrive van 4 uur is de korte optie, de dagsafari vanuit Fort Portal omvat ook de boottocht en de 3-daagse reis is geschikt als je inclusief verblijf wilt boeken.

Door ons gekozen tours, te boeken via GetYourGuide. De prijzen zijn indicatieve vanafprijzen in Amerikaanse dollar (stand oktober 2026). Tik op een tour voor beschikbaarheid en de actuele prijs in jouw valuta.

Safari's in Queen Elizabeth National Park

Game drives, boottochten en meerdaagse safari's in het park, met actuele prijzen en beschikbaarheid.

Bekijk alle tours op GetYourGuide →

Soorten game drives en tarieven voor 2026

Tarieven voor buitenlandse niet-ingezetenen in US dollars. Toegang tot het park wordt apart in rekening gebracht.

OptieWat houdt het inTarief per persoon
Game drive overdag, UWA-voertuigUWA-voertuig en gids, tarief per persoon$30
Nachtelijke game drive, UWA-voertuigAvondrit met een UWA-gids$40
Privévoertuig met gidsJe eigen of gehuurde voertuig met een gids$25 per gids per dag
Nachtelijke game drive, privévoertuigEen UWA-gids en een overnachting in het park zijn verplicht$30
Zelf rijden zonder gidsExtra bedrag per voertuig$10 per voertuig
NatuurwandelingTe voet in het park$25
Game drive voor leeuwenonderzoekGa mee met onderzoekers van roofdieren, vooraf boeken$200, plus een bijdrage van $10 voor de lokale gemeenschap

Voor de meeste bezoekers is een game drive overdag op de Kasenyi-vlakte in een UWA-voertuig of met een geboekte gids, gevolgd door de boottocht op het Kazingakanaal, de eenvoudigste keuze. De game drive voor leeuwenonderzoek is geschikt voor bezoekers die een lange ochtend met onderzoekers willen doorbrengen, gericht op leeuwen, en accepteren dat er geen garantie is.

Kasenyi en Ishasha

Twee open gebieden, twee verschillende dagen.

Kasenyi-vlakte

Open grasland waar game drives plaatsvinden. In het park leven Oegandese kobben, buffels, olifanten en hyena's.

Wilde dieren →

Ishasha-sector

De zuidelijke sector, bekend om leeuwen die in vijgenbomen rusten. Het gebied ligt op de route richting Bwindi, dus veel reizigers combineren de twee. Niet alle leeuwen klimmen en je weet nooit zeker of je er een ziet.

Ishasha →

Kyambura-kloof

Een beboste kloof waar je chimpansees kunt volgen. Dit is een andere activiteit dan een game drive en je hebt er een aparte vergunning voor nodig.

Kyambura →

Voertuigen, zelf rijden en parkregels

Tarieven en regels voor voertuigen.

Voertuigtarieven worden per 24 uur berekend. Voor voertuigen met een buitenlands kenteken bedraagt het tarief $40 voor een auto, $50 voor een minibus of pick-up en $150 voor een tourvoertuig of terreinwagen met vierwielaandrijving. Voor voertuigen met een Oegandees kenteken bedragen de tarieven respectievelijk UGX 20.000, UGX 30.000 en UGX 30.000. Het tariefschema bevat een toeslag voor zelf rijden, maar dat betekent niet dat elke route open is voor bestuurders zonder begeleiding. Vraag bij de ingang naar de actuele routes.

De toegangspoorten van het park zijn open van 07:00 tot 19:00 uur, de maximumsnelheid is 40 km/u en je moet op de paden blijven. Kamperen en vuur maken zijn alleen toegestaan op aangegeven plaatsen en huisdieren zijn niet toegestaan. Kamperen en de game drive voor leeuwenonderzoek moet je vooraf boeken. Bekijk de parktarieven voor de betaalmogelijkheden.

Veiligheid onderweg

Overdag rijden en actueel advies.

Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert extra voorzichtigheid in Queen Elizabeth National Park en het Rwenzori-gebied en noemt Ishasha vanwege de ligging aan de grens als mogelijk risicogebied. Plan je ritten bij daglicht, vermijd nachtelijke ritten buiten grotere plaatsen en lees voor vertrek het actuele reisadvies van je eigen overheid.

Safari in Queen Elizabeth National Park: veelgestelde vragen

Wat kost een game drive?

In een UWA-voertuig kost een game drive volgens het UWA-tarief van juli 2024 tot en met december 2026 voor een buitenlandse niet-ingezetene overdag $30 per persoon en 's nachts $40. De toegang tot het park van $40 per 24 uur wordt apart berekend. Controleer het actuele bedrag voordat je boekt.

Kan ik zelf rijden?

Het tariefschema vermeldt een toeslag van $10 per voertuig voor zelf rijden, boven op het voertuigtarief. De regels voor afzonderlijke routes kunnen veranderen, dus vraag ernaar bij de ingang. Een gids voor een privévoertuig kost $25 per dag.

Is een nachtelijke game drive mogelijk?

Ja, met een UWA-gids. In een privévoertuig moet je ook een nacht in het park overnachten. Het tarief is $30 per persoon in een privévoertuig en $40 in een UWA-voertuig.

Betalen kinderen ook?

De toegang tot het park voor kinderen van 5 tot 15 jaar kost $20 voor buitenlandse niet-ingezetenen en kinderen onder de 5 jaar mogen gratis naar binnen. Voor extra activiteiten zoals de boottocht of het volgen van dieren gelden eigen regels, dus vraag ernaar bij het boeken.

Weet ik zeker dat ik een leeuw zie?

Nee. In het park leven leeuwen, luipaarden en hyena's, maar het zijn wilde dieren. Een game drive voor onderzoek naar roofdieren is gerichter, maar biedt geen garantie. Lees op de pagina over wilde dieren welke dieren in het park leven.

Safari's in Queen Elizabeth

Vergelijk gamedrives, boottochten op het Kazingakanaal en chimpanseetochten in Kyambura. De meeste kun je gratis annuleren.

Vind een safari in Queen Elizabeth →